Guláš s tajnou přísadou

8. září 2015 v 20:13 | Luca |  Ze života
Tahle vzpomínka je už staršího data, ale kdykoliv si na ni vzpomenu, neubráním se alespoň úsměvu. Doufám, že úsměv na tváři vykouzlí i vám.. :)

Byla jsem s rodiči a bratrem na nějakém autoveteránském srazu. Nevěřila bych, jaká na takových akcích může být legrace. Tenkrát jsem ale tuhle dobrodružnou misi dostala spíš za trest. Dost možná jsem přišla pozdě domů nebo ve škole dostala pětku z angličtiny. Každopádně ortel zněl jasně.

O víkendu se musím zúčastnit srazu veteránských vozidel a mým hlavním úkolem tam bude hlídat mladšího bráchu. Ehm, nebudu se tu sáhodlouze vypisovat z toho, že jsem byla v pubertě, svoje rodiče za tohle rozhodnutí bytostně nenáviděla a chtěla je potrestat minimálně měsíčním mlčením, významným koulením očí a příšerným ohozem, který se hodil kamkoli jinam jen né na takovou stylovou akci.
Za páteční odpoledne, noc a sobotní ráno jsem ze sebe nevypudila víc než strohé a pohrdavé "nevim". Na obličeji ksicht bez mimiky. K obědu byl kotlíkový guláš, nutno podotknout, že moc dobrý. Jedlo se na trati, v lese. Všichni jsme svoji porci s chutí snědli, jen malý bráška po pár lžících jíst přestal s tím, že už nemá hlad. No co už, do jídla jej nikdo nenutil. Otec si vzal jeho misku a během chvíle snědl i bratrovu porci. Ještě si pochvaloval jaká to byla dobrota, hladil se po břiše a v obličeji spokojený výraz právě nakrmené šelmy. Bráška zamrkal, chvíli na tátu koukal a pak tím nejsladším hláskem pronesl: "Tati, já jsem si tam ublinknul." Všichni kolem nás, kdo situaci vnímali a slyšeli bratrova slova, vybuchli smíchy, včetně mě. Táta to celé okomentoval slovy, že se mu guláš zdál stejně dobrý, snad trochu hustší.
Jako když rozesmějete pyšnou princeznu, je trapas být dál uražená, tak jsem svůj osobní boj protentokrát nechala být a zakopala válečnou sekeru, ke spokojenosti všech. Večer jsme si všichni parádně užili při rožnění selátka, s živou kapelou a pořádnou tancovačkou. Byl to prima víkend.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama