Agresivní úplněk

2. října 2015 v 9:20 | Luca |  Ze života
Krvavý měsíc. Ač se mu dostalo a stále dostává nemalé pozornosti, já jsem na něj naštvaná. Různé zdroje o něm mluví všelijak, v jednom se však povětšinou shodují. Nepřináší nic dobrého. Podívaná pěkná, ale pocit hořkosti a úzkosti tam někde vzadu to dost kazí. Celkem nerada bych byla součástí nějaké katastrofy, ať už světové nebo osobní.


Ale k věci, proč že se na něj vlastně zlobím? Svaluji na něj vinu za tři napadení, která proběhla během víkendu v mém blízkém okolí. Je možné, aby ten měsíc zapříčinil i tohle? Rozproudil krev v už tak dost horkých hlavách a nutil být agresivnější než se sluší?
Nejdříve byl napaden otec mých dětí, zcela bez důvodu dostal pěstí do obličeje od spolužáka z dětství. A vysvětlení? "Nevím, každý tě tu má rád."
To se vám pak muž vrátí domů celý od krve a vy se z toho šoku nedokážete vzpamatovat, protože on se přece nepere. Neznám víc bezkonflitního člověka, než je on. Ale protože někomu přeskočilo v hlavě a rozhodl se dát ránu, osudy mnoha lidí se v pár vteřinách mohly začít odvíjet úplně jinak. Děsivá představa.

O víkendu se sešla s vlastní sestrou a ze začátku celkem poklidný rodinný sedánek vyvrcholil pořádnou fackou. To se stalo mé kamarádce, kterou před očima matky a partnera napadla sestra. Co bylo v tomhle? To budou vědět asi jen ony dvě.

Krvavý měsíc se drápal na pomyslný vrchol, tisíce lidí vstávalo ve 4 hodiny ráno, aby jej mohlo vidět a moje další blízká kamarádka šla venčit psa. Na ulici v tu chvíli byla sama, když ji přepadli tři mladí náckové. Oni řvali "Sieg Heil" ona volala o pomoc. Naštěstí jí přiběhl na pomoc soused, jednoho z útočníků stihl chytit a zavolal na policii. Tohle napadení skončilo trestním oznámením.

Tři příběhy v jednom prodlouženém víkendu. Zážitky mých blízkých, na které se nezapomíná a které se jen těžko odpouštějí. Náhoda? Nebo tu zlou krev zapříčinil měsíc, který je sice zajímavým a vzácným jevem, ale zároveň také nepříznivým nebeským znamením.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama