Magická růže nebes

28. října 2015 v 9:00 | Luca |  Na cestách
Nedávno jsme s rodinou navštívili další zajímavé místo, které nás všechny naprosto učarovalo. Muže svojí historií, děti prostorem k pohybu a mě vnitřní energií, která zde byla cítit na každém kroku.

Nedaleko Brna, v městečku Dolní Kounice, stojí zřícenina ženského kláštera premonstrátek, který nese kouzelný název Rosa coeli, což v překladu znamená Růže nebes. A i když jde o zříceninu, zbytky stavby jsou stále natolik zajímavé, magické až tajemné, že k sobě lákají návštěvníky z celé republiky. Na první pohled chladné kamenné zdi v sobě skrývají jakési kouzlo, díky němuž se lidé, kteří se v prostorách kláštera pohybují, cítí tak nějak lépe. Říká se, že pobyt v klášteře Rosa coeli má výborný vliv na celý lidský organismus.
Areál se zříceninou byl založen v roce 1181. Svoji nynější podobu však získal až v první čtvrtině 14. století, kdy byla zahájena stavba nového gotického klášterního kostela, na což navázala přilehlá kvadratura s rajským dvorem. Jak jsem se již zmínila, areál kláštera je vyhlášen jako místo s velice magickou a romantickou atmosférou, která má blahodárný vliv na návštěvníky. Pokud vám tedy chybí pozitivní energie, nyní už víte, kam si pro ni můžete přijet.. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | 28. října 2015 v 9:13 | Reagovat

Dáš prosím "To se mi líbí" na odkazech pod tyhle dvě fotky?
http://www.mundo.cz/soutez/kaplicka-irsko
http://www.mundo.cz/soutez/pohled-na-dunmore-head :-) moc díky!! :-)
(podmínka je přihlášení na facebook)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama