Vulgární

29. října 2015 v 8:30 | Luca |  Ze života
Když mi bylo dvacet (plus, mínus), strašně jsem odsuzovala lidi, kteří mluví sprostě. Vulgarismy mi přišly společensky nevhodné a lidi, kteří je v mém okolí používali, jsem měla jasně označkované jako negativní, pesimisticky smýšlející.. Některé jsem dokonce (sama pro sebe) brala jako inteligenčně dost nízko, s hodně slabou slovní zásobou. Jenže pak jsem otěhotněla, do práce chodila skoro do porodu, ale tlak mateřského mléka (nejen v prsou!) na mě silně doléhal.
Porodila jsem a ze společenské, zábavné, zajímající se, snad i inteligentní... jsem byla "já teď". Já po porodu.
Trvalo to asi půl roku, než jsem si dovolila zajít s kamarádkou na skleničku vína. Po porodu to byl můj první opušťák. Vzpomínám na ten zcela vyděšený výraz ve tváři mé kamarádky, když jí u druhé sklenky říkám: "To dítě je zlatý, ale proč se musí ku*va budit pětkrát za noc?" Nenechala jsem se zastavit vyvalenýma pomněnkama mé drahé vrby. "Do haj*lu, to je jen nakrmit, přebalit, převlíct poblitý, uspat, vyprat poblitý, nakrmit, přebalit, dát do kočáru, prochodit půl města, ..."
Po druhé sklence mě kamarádka upozornila, že se má slovní zásoba dost rozrostla. Zarazilo mě to, ale pochopila jsem. Dlouho jsem nad tím pak ještě přemýšlela, ale nedošla k rozumnému vysvětlení. Sama sobě jsem si své vyjadřování omluvila tím, že vulgarismy člověk používá nejen ve chvílích, kdy má negativní postoj k určité věci, názoru, ale zároveň je používá jako prostředek k uvolnění vnitřního napětí.
No napjatá jsem co chvila. Co mám děti dvě, tak jsem napjatá od 5:48 (v létě to bylo 5:02 - jsou jako budík, nekecám!) do 18:55 (halelujá Večerníčku). Ale to v sobě ty vulgarismy dusím. Jdu přeci růžovkám příkladem! Ale jak jsem napajá po večerce, třeba když si otevřeme lahvinku vína, nebo si zajdu s kamarádkou na drink, tak to musí ven!
Takže teď mluvím občas sprostě a i když jsem si to ze začátku vyčítala, zkoušela to nedělat a různě s tím bojovala, nakonec jsem svého Hyda přijala jako očistu duše. Protože lepší jedna "ku*va", než deset doktorů... ;) A o prdících třeba zase příště :) ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | 29. října 2015 v 8:46 | Reagovat

Dáš prosím "To se mi líbí" na odkazech pod tyhle dvě fotky?
http://www.mundo.cz/soutez/kaplicka-irsko
http://www.mundo.cz/soutez/zelena-na-tisic-zpusobu :-) Díky moc!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama