Co po ní zůstalo

2. listopadu 2015 v 12:01 | Luca
Dostala se mi do ruky kniha, kterou by si měl přečíst každý, kdo se nějak pohybuje na internetu. Facebook, twitter, instagram, blog... My všichni "uživatelé" žijeme druhý život, tam někde, za závojem internetového připojení. A může to být hodně nebezpečný svět. Rozhodně stojí za přečtení. Psychologický thriller o tom, jaký bude náš internetový odkaz, až odejdeme z tohoto světa.
Podivná, zbytečná, nesmyslná. Tak se jeví smrt pětadvacetileté Alice všem, kdo si ji pamatují jako veselou a vitální dívku s chutí do života. Byla to nešťastná náhoda, sebevražda, nebo jí někdo pomohl? Všichni, kdo ji měli rádi, truchlí nad její ztrátou a leckdo si klade otázku - jaká vlastně byla Alice ve skutečnosti?
Její bývalý profesor Jeremy Cooke je touto myšlenkou tak zaujat, že se rozhodne znovu poskládat Alicin život z toho, co po ní zůstalo - spolu s ním se postupně probíráme deníkovými záznamy, dopisy i internetovými texty, jejichž prostřednictvím autor rafinovaně odhaluje kousek po kousku znepokojivé skutečnosti.
Pravda, která vyplouvá na povrch, nemusí být každému příjemná. Odhaluje bolestná zákoutí duše, tajemství, se kterými se nikomu nesvěřujeme, skutečnosti, na které bychom nejraději zapomněli.

T. R. Richmond: Co po ní zůstalo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama