Pohádka ze záchodu

7. listopadu 2015 v 9:00 | Luca |  Ze života
Kdo někdy neslyšel takové to klišé, že matka toho času na mateřské ani na záchodě není sama?. Tak vězte, že je. Třeba večer, když dítka spí, v noci, když dítka spí. Kdykoli během dne, když děti vyveze ven tatínek, babička, tetička... Ale po zbytek času má ty malé špiony za zadkem máma, v tomto případě já. Na druhou stranu se z takových záchodových dostaveníček občas vyvine docela vtipná historka. Třeba ta z dnešního rána...


Už fakt potřebuju na záchod, růžovky si spokojeně skládají puzzle. Po špičkách se vyplížím z pokoje, tím nejopatrnějším a nejtišším způsobem otevřu dveře na wc, potichounku přivřu, dosednu na mísu a ty dvě stojí do tří vteřin u dveří. Asi nějaký radar nebo mě snad mají napíchlou na gpsku.
"A mami, jak je to s tím Pinocchiem. Proč mu tak roste nos?" Nějaké nátlaky, ať opustí místnost, už jsem dávno vzdala a tak jsem se pustila do vyprávění. Po cca 10ti minutovém monologu, kdy růžovky způsobně seděly vedle záchodové mísy a poslouchaly jak myšky, se z domovní šachty mužným hlasem ozvalo: "Hmm, moc pěkný příběh."
Nejdřív jsem se strašně lekla, pak zrudla snad úplně všude a do toho Kája "Mami, mami, kdo to mluví?"
Žijeme v krásném domě s vysokými stropy, velkými místnostmi a šachetními okénky na záchodech a komorách. Takže pokud telefonujete na záchodě nebo zapomenete zavřít dveře do komory a máte tato větrací okénka pootevřená, jako byste bydleli se všemi sousedy v domě.
Nejdřív jsem z celé situace byla trochu zaskočená, ale teď už se tomu směju a opravdu se těším, až souseda ze třetího potkám tváří v tvář. Dluží mi totiž jednu pohádku na dobré ráno... :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama