Rodičovská povinnost

10. listopadu 2015 v 13:58 | Luca |  Ze života
Právě začíná nelehké období nás rodičů. Předadventní celovíkendové návštěvy babiček, dědečků, strýčků, tetiček a dalších vlastních i nevlastních příbuzných (o naší malé rodince už jsem psala, že?), přinášejí nejen příjemný pocit rodinné soudržnosti, ale i drobné dary v podobě čokoládových figurek (těch velkých!), lentilek, kinderčokolád, lízátek a dalších laskominek plných nejen bílého cukru. Začátkem prosince přichází Mikuláš a i když růžovky stokrát do týdne slyší, že si je odnese čert (trauma z vlastního dětství?), případně tu lehčí variantu, že jim čert nadělí místo dobrot pouze pytel brambor, všichni víme, že brambory ani uhlí to ve skutečnosti nebude. Rozhlašuju po rodině, že letos jen ovoce, popřípadě nějakou malou knížečku. Nevím, jestli mě neberou dostatečně vážně nebo prostě jen mají pocit, že si z nich utahuju. Ty pytle s dobrotama jsou rok od roku větší! A to pak přichází na řadu naše rodičovská povinnost.


Smráďata večer zalehnou do peřin, klid a teplo rodinného krbu se roztahuje na našem gauči, romanticky poblikávající voňavá svíčka ještě umocňuje tu pohodu. A to je přesně ta ideální chvíle začít se záchranou. Já i muž uděláme rychlý nálet na kuchyni, každý pobereme kolik uneseme. Chuťové pohárky se roztahují, stejně tak tukové polštáře na břiše. Cukr, palmový olej, nějaké to éčko, cholesterol... Čím víc toho sníme, tím budou naše děti zdravější. Ano ano, ty mikulášské obžérfesty. A když už je koš se sladkostmi skoro prázný, začínám péct cukroví. Loni jsem zkoušela lehčí, zdravější verze: mrkvové linecké, tvarohové rafaelo, dia rohlíčky. Slepice prababičky z Vysočiny si to moc chválily. Můj muž i naše děti vyžrali všechno cukroví po návštěvách.
Vááánoce jsou tady, Vááánoce jsou tady...

PS: A v lednu opět najíždím na Cvičme v rytme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 10. listopadu 2015 v 18:17 | Reagovat

Byla jsem v půlce článku a už jsem přemýšlela nad tím, proč nevítáš velké čokoládové figurky :-) Já bych se po nich užrala :-)
Ale dočetla jsem, vážně :-)
Jooo, bývali jsme stejní :-)
Ale teď, co máme obézní princezničku se naše mikulášské tašky uzdravily a místo čokolády obsahují vitamíny...
Já vůbec nechápu, jak můžou naši příbuzní zapomenout na nás, obětavé rodiče...
Tak jim to musíme kupovat my a vůbec toho není tolik, kruci :-)
Ale koukám, že jsme si vážně hodně podobné :-) Voňavá svíčička...
Taky si je sama kupuješ pod stromeček?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama