V oblacích

21. listopadu 2015 v 8:00 | Luca |  Na cestách
Mám ráda rozhledny, výhledy a výšky tak obecně. Teda výšky, které jsou bezpečné. Na nějaké to stavění mostů, mrakodrapů a jiné šílené, nebezpečné, obří kovové konstrukce zase tak moc nejsem. Různých rozhleden jsem po naší zemi navštívila opravdu hodně. Některé i víckrát. Co mě ale opravdu potěšilo, že na Dolní Moravě se letos v prosinci otevře další taková parádní stavba slibující dechberoucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Rozhledna si nechává říkat Stezka v oblacích a mluví se o ní jako o projektu, který nemá nejen v Evropě, ale i na světě obdoby. Určitě si tam ještě letos zajedeme na výlet, nafotím a pak o té krasavici napíšu..

V létě roku 2012 byla na Lipně otevřená podobná stavba a ještě totéž léto jsem ji navštívila i já. Tenkrát s partou přátel a hlavně svojí drahou prvorozenou, toho času půlročním miminem. Krásný výlet to tenkrát byl a tady si o něm můžete přečíst. Článek vyšel na portálu Toulejse.cz.

Tak trochu jiná stezka aneb Nad stromy, nad lesy
Znáte české moře? Najdete ho na jižním cípu Čech a nechává si říkat Lipenská přehrada. Že už víte? To vás jistě nepřekvapí informace, že okolí Lipna nabízí obrovské množství zážitků a hlavně zábavy. Vyjmenovat všechny možnosti, které na Lipně máte, na to by mi jeden článek nestačil, zaměřím se tedy alespoň na tu jednu z nejnovějších, na Stezku korunami stromů. A kdo má rád výhledy, přírodu a pohyb, ten bude z této vyhlídky nadšený.
(na fotografii Stezka korunami stromů, Lipno)

Čekala nás první dovolená s novým členem rodiny, půlroční holčičkou a tak jsme poctivě plánovali kam všude se podíváme, pokud možno bez větší námahy a hlavně zda to půjde s kočárkem. Jelikož jsme byli v jižních Čechách, jeden z výletů měl jasný cíl. Čerstvě otevřená Stezka korunami stromů, která vyrostla na vchu Kramolínského kopce.
K obří dřevěné stavbě jsme se dostali procházkou z centrálního parkoviště skiareálu Kramolín. Vyjít ten kopec byla docela námaha, ale samotná stezka už měla stoupání mnohem mírnější, takže nakonec to byla opravdu příjemná vycházka. Celých 675 metrů, tolik metrů totiž stezka měří, jsme si užívali buď výhled, nebo adrenalinové zastávky, kde se bavily hlavně rodiny s dětmi. Chodit po laně, pohyblivých dřevěných deskách, prolézt, přelézt, vylézt a na závěr nás naprosto překvapil suchý tubovitý tobogán, kterým jsme si mohli při návratu zkrátit cestu dolů.

Ze samotného vrcholu vyhlídky jsme si prohlédli celou Lipenskou přehradu a její nejbližší okolí. Byly vidět i Novohradské hory. Krásný pohled.
Návštěvu rozhodně doporučuji. V České republice jde o jedinečnou stavbu, devítihrannou dřevěnou věž a už samotný pohled na ni je zážitkem. Jde o báječné výletení místo pro celou rodinu, pro svoji malou náročnost, kterou zvládne každý, od miminka po dědečka.
Adrenalinová zastavení, tobogán, vůně lesa, výhledy do krásné krajiny, zábava i rozjímání. To vše jsme si během návštěvy Stezky korunami stromů užili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama