Zhen - Shan - Ren

10. listopadu 2015 v 8:08 | Luca
Brňáci zpozorněte. Galerie Katakomby, která sídlí v prostorách Centra experimentálního divadla na Zelném trhu, zve k návštěvě unikátní výstavy obrazů Umění Pravdivosti, Soucitu a Snášenlivosti. Jde o mezinárodní výstavu, která od svého založení v roce 2004 procestovala více než 50 zemí a 800 měst.Silný zážitek, neobyčejně dojímavá výstava, prostor plný čisté energie, hluboké a inspirující. Takto se o výstavě vyjadřují lidé, kteří ji již navštívili. Realistické olejomalby a čínské akvarely zachycují vnitřní duchovní svět i vnější lidskou tragédii. Umělci ve svých dílech zobrazují opravdové příběhy ze současné Číny a snaží se tak veřejně říci pravdu o tom, jak se zde zachází s lidmi, kteří se odmítají vzdát svého přesvědčení a způsobu života založeném na zásadách pravdivosti, soucitu a snášenlivosti. Na obrazech tvůrci zachycují své představy o lidskosti a naději. Autory děl jsou většinou čínští umělci, kteří svou tvorbou poskytují unikátní náhled do duchovní praxe Falun Gong.

Falun Gong je prastará metoda zušlechťování těla a mysli, jejíž podstatou jsou zásady pravdivosti, soucitu a snášenlivosti (Zhen, Shan a Ren). Pokud chce člověk dosáhnout vnitřního klidu, musí tyto principy uplatňovat v každodenním životě. V Číně je metoda Falun Gong od roku 1999 zakázána a její přívrženci jsou mučeni ve snaze je převychovat. Část výstavy tak pojednává o strašlivém utrpení lidí, mimo jiné i samotných umělců, kteří těmito mukami museli projít.

Pravdivost-Soucit-Snášenlivost v umění
Brno, Galerie Katakomby
Výstava potrvá do 30.11. 2015


* Tento můj článek vyšel také v lifestylovém magazínu MEpass (č. 26).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 10. listopadu 2015 v 12:18 | Reagovat

Jůůů, na výstavu bych šla, ale mám to poněkud z ruky :-(
Jo a mimochodem, gratuluji k počítadlu :-) Někdy mi pak musíš napsat, kde byla chyba :-)

2 blijanky blijanky | Web | 10. listopadu 2015 v 14:56 | Reagovat

[1]: Výstava je putovní a co jsem se tak dívala, pohybuje se průběžně po celé ČR. Tak třeba zavítá i někde poblíž k tobě.. ;-) Každopádně je to téma vskutku zajímavé, až nadpřirozené. Kam se hrabe fotografování zesnulých, v 19. století tak běžná věc. O_O
Kauza počítadlo - ehm, tvůj odkaz mě zachránil. Aneb miluju tyhle návody krok po kroku ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama