Stopy hrůzy

10. prosince 2015 v 14:15 | Luca
Jak už jsem v několika předešlých příspěvcích zmínila, ráda čtu a to už tak nějak od dětství. Asi od dvanácti let se u mě pak projevil lehce vyhraněný vkus, na ten věk ne moc častý. Moje vrstenice hltaly romány od Lenky Lanczové a já se těšila, až v trafice vyjde další díl z edice Stopy hrůzy.


Tato edice maloformátových knížek (paperbacků) vycházela do roku 2000 a za tu dobu v ní vyšlo celkem 108 dílů. Hlavními hrdiny byli většinou američtí teenageři, kterým se stalo něco podivného, setkali se s nadpřirozenem a museli čelit zlu v různých podobách. Milovala jsem ty chvíle, když mi mamka donesla novou knížku, já ji během jednoho večera celou přečetla a pak se bála zhasnout světlo.

Mým nejoblíbenějším autorem série SH byl R. L Stine. Jeho příběhy se točily kolem tajemné Fear Street, v níž bydleli různě podivní obyvatelé. Na konci ulice byl pak starý hřbitov - jak jinak.. ;)
Mezi mé vůbec nejoblíběnější příběhy patřila trilogie Zrada - Tajemství - Požár, která vypráví o krvavé historii msty mezi dvěma rodinami táhnoucí se přes 300 let.

Jelikož moje maminka byla ráda, že čtu (ač takový brak! ;), pravidelně mi kupovala nové díly. Postupně jsem se tedy dopracovala ke kompletní sbírce, kterou jsem bohužel časem popůjčovala mezi přáteli a už nehleděla na vrácení. Až po letech, zrovna nedávno, jsem v jednom aktikvariátu narazila na pár kousků a vzpomněla si jak ráda jsem tyto strašidelné paperbacky četla. Ale i když jsem prohledala celý byt rodičů, našla jsem pouze 10 knih. Strašně mě mrzelo, že jsem o většinu přišla a nedokázala si vzpomenout, komu jsem zbylé knížky půjčila.

A tak začal můj sběratelský hon. Obcházím antikvariáty, nakupuji v bazarech, na internetu. K dnešnímu dni se mi podařilo sesbírat 38 knížek, což je pořád dost málo a tak hledám dál.. Takže bych si do profilu asi měla připsat, že jsem mimo jiné i sběratelka :)
A co sbíráte vy? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 klavesnicetuka klavesnicetuka | 10. prosince 2015 v 18:20 | Reagovat

Na to bych málem zapomněla!! :-)
Pamatuji si, že jsme toho měli toho plnou knihovnu! Jako malá jsem v tom pořád listovala, ale nečetla jsem to. Musím se zeptat rodičů, jestli to ještě mají a případně si něco konečně přečíst:-)

2 Luca Luca | E-mail | Web | 10. prosince 2015 v 19:27 | Reagovat

[1]: Jako literárně je to brak, ale třeba v létě, u vody, jsem to četla úplně nejradši. Jednoduchý děj, trocha toho strašení a rychlý spád! Přečteno za 2-3 hodinky.. ;-) Taková sranda, ale jako ucelená sbírka to pro mě smysl má.. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama