Mateřská, ale určitě ne dovolená

26. června 2016 v 20:23 | Luca
Stříhám metr. Přesně řečeno mi zbývá pouhých 35 dnů, které mě dělí od návratu zpět do práce. Mísí se ve mě různé pocity. Je v tom radost i strach. Vážně se blíží ta chvíle, kdy si uvařím kávu a dopiji ji ještě teplou, aniž bych ji předtím musela dvakrát ohřívat v mikrovlnce? Opravdu budu moct poobědvat v klidu, bez odbíhání od talíře, utírání malých obličejíků a sbírání zbytků jídla pod stolem?
Byla jsem s růžovkama na hřišti, kde mi jiná matka vyprávěla o knížce, kterou si před pár dny koupila. Prý se u čtení skvěle pobavila. Ptám se jí tedy, jak se to zábavné čtivo jmenuje. Mateřská, ale určitě né dovolená. Ehm, aha, vskutku originální název.


Nabízí se otázka, proč matky na mateřské dovolené čtou knížky o jiných matkách na mateřské dovolené, když většina těchto matek jsou vděčné za každou možnou chvilku, kdy si nepřipadají jako na mateřské dovolené. Odpověď je ale snadná. Je báječné zjistit, že převážná část žen (ale i mužů!) na mateřské se v tom plácá dost podobně. Že různá emoční vypětí, zoufalá únava během probdělých nocí, pocit, že to prostě nezvládáme, že tohle všechno zažíváme všechny, v různých intervalech a intenzitách. A ač se nám tyto stavy můžou v určitou chvíli jevit sebetragičtěji, mile rády si o tom přečteme a třeba se i od plic zasmějeme. Nikoliv škodolibě, spíš chápavě, soucitně a hlavně s úlevou, že v tom skutečně nejsme samy.

Pokud se na mateřskou dovolenou teprve chystáte, pokud ji právě prožíváte nebo si ji chcete prostě jen připomenout, doporučuji přečíst román Julie Halpernové Mateřská, ale určitě ne dovolená.Julie Halpernová: Mateřská, ale určitě ne dovolená
Vydalo Nakladatelství JOTA, r. 2016
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 26. června 2016 v 21:06 | Reagovat

Ale no tak, Ty naivko... Myslíš, že když půjdeš do práce, nastane Ti konečně ta dovolená?
To by musely jít do práce růžovky. A minimálně na dvanáctky :-)
Ale moc Ti přeju, aby se Ti to splnilo, abys našla ty nádherný chvilky vytouženýho klidu :-)

2 Mirka Mirka | Web | 18. července 2016 v 12:30 | Reagovat

Držím Vám palce, ať je návrat do práce co nejpohodovější. Přiznám se, že mi trvalo zruba 2 měsíce než jsem se s tím novým režimem po mateřské trochu sžila :-)

3 markéta markéta | 14. října 2016 v 10:44 | Reagovat

Zdravím, to já jsem na mateřské čtyři měsíce, mám tří měsíční krásnou holčiččku, kterou miluju, ale občas mám chvilky, kdy bych raději byla v práci a aby po mně řval šéf :D Občas je to záhul. Péče o dítě, domácnost, do toho se snažím každý den vařit - manžel si zvykl nosit obědy do práce, praní, procházky, cvičení - porodem jsem se zbavila skoro všech kil, zůstalo mi jich asi 6 a ta už taky pomalu mizí + nějaký čas na sebe, pokud se zadaří. Teď jsem se ještě rozhodla, že si vylepším angličtinu a předplatila jsem si kurz http://anglictina-bez-biflovani.cz/princip-anglictiny-bez-biflovani, tak jsem zvědavá, jak to všechno budu zvládat. Je fakt, že hodně maminek se v tom různě plácá, ale ne vždy to přede mnou přiznají, takže mám pak pocit, že ony jsou ty supermámy, co všechno stíhají a já do nich mám sakra daleko :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama