Video

100 dnů do Vánoc

14. září 2017 v 11:26 | Luca
Taky vám přijde, že začne škola, nastoupí podzim, třikrát mrknete a jsou tady Vánoce? Mám podzim ráda. Vlastně mám ráda každé roční období. Ta rozmanitost během celého roku je kouzelná. Ale podzim mi uteče vždycky nejrychleji. A kdybyste to náhodou něvěděli, do Vánoc zbývá ode dneška rovných 100 dnů. Taky se těšíte na svařák, barevný světýlka, vůni skořice, Dorotu Máchalovou, Lásku nebeskou, svíčky, sníh, vaječnej koňak, teplý ponožky a hygge večery pod dekou? Já už docela jo.. :-)

A tady máte jednu o Ježíškovi... ;-)

Teď jsi jen někdo, koho jsem kdysi znal

26. února 2016 v 8:55 | Luca
Zajímavý, zdánlivě statický videoklip se skrytou myšlenkou, hezký chlap s velkou pusou a poslední slova o minulosti. Rytmus, barva, hezká ženská a poslední slova o minulosti. Každý má svůj pohled na věc. Tisíc hlav, tisíc názorů. A každý se k té věci staví jinak. Moje další oblíbená písnička. Někdy je dobré utnout i to, co se na první pohled může zdát jako fungující. Strach z neznáma je velký, ale jedny zavřené dveře otevírají dveře jiné. A když vztah už nedává smysl...
Belgicko-australský zpěvák Wouter De Backer, vystupující pod přezdívkou Gotye, to zase jednou vystihl. Jeho song Somebody That I Used To Know, který zpívá se zpěvačkou jménem Kimbra, je provařený z rádií, ale doporučuji poslechnout i ty méně známé. Minimálně videoklipy k nim má vždy vymazlené do nejmenšího detailu.

Ať žijí rebelové a vzbouřenci

5. února 2016 v 12:46 | Luca
A songem tohoto pátku se stávají Odpadlíci! Moje top písnička posledních dnů, kterou nazpívala americká alternativní rocková kapela X Ambassadors. Vnitřní energie toho songu je mi blízká. Na první pocit poklidný rytmus v sobě nese cosi buřičského. Když se zaměříte přímo na text, osloví vás jistý neklid v duši a chuť prožít divoký, až rebelantský život.
Jak se v písničce zpívá, "je náš čas porušit pravidla..."
Žít podle měřítek společnosti, jako odpadlík, nemusí vždycky nutně znamenat "žít špatně". Naopak. Cítím v tom vzrušení, divokost, akci, chuť žít víc než všichni ostatní. Žít naplno, bez překážek, nelitovat a hlavně se nebát.
Mám chuť vytáhnout skate, na který se pod postelí práší a jít se projet... ;)

Blanka je dobrej tunel

29. ledna 2016 v 13:49 | Luca
Černobílý protestsong, v němž Bára Poláková společně s Davidem Kollerem kometují různé politické události, je sice už staršího data (r. 2012), přesto bych řekla, že na své aktuálnosti rozhodně nic neztratil.
Zpěvačku Báru Polákovou, která je zároveň také herečkou, mám moc ráda. Působí na mně jako velice sympatická holka, která rozhodně není hloupá, už vůbec ne nafrněná. Umí si dělat legraci ze sebe, stejně tak jako se postavit před vážnější témata. V písničce Sami Bára společně s Davidem připomínají největší české kauzy jako je tunel Blanka, Mostecká uhelná, studium plzeňských práv, kauza Kožený nebo Opencard.
Hra stínů, černé a bílé barvy mění na první pohled statický videoklip na zajímavý snímek, který v sobě skrývá náboj, diváka baví a zároveň neodvádí pozornost od textu písničky.


Mladý a krásný

19. ledna 2016 v 14:45 | Luca
Viděla jsem film Velký Gatsby a od soboty se z toho nemůžu vzpamatovat. Už dlouho mě nějaký příběh neoslovil tak silně, jako The Great Gatsby. Od první chvíle mi byl sympatický, snad jsem se v něm i trochu viděla? Fantazie smíchaná s vírou a nekonečnou nadějí dokáže až nebezpečné věci. Jeho to zabilo.

 
 

Reklama
Reklama